Lütfen Mobil cihazınızda görüntüleyiniz.

Gaye ERKAN

1980 yılında Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunda göreve başlayan Sevinç Atabay, 1991-1993 yılları arasında eğitim ataşesi olarak Chicago/ABD’de bulundu. Talim ve Terbiye Kurulu Program Geliştirme Dairesinde yabancı dil programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, erken yaş dil öğrenim metotlarının geliştirilmesi gibi alanlarda görev yaptı ve Kitap Yazım Komisyonlarında başkanlık görevini yürüttü.

2000 yılı sonrasında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Topluluk Programları Genel Koordinatörü olarak AB’nin eğitim politikalarının tanıtılması alanında çalışan Atabay, Talim ve Terbiye Kurulu ve AB Genel Sekreterliğindeki görevlerinden 27 yıllık kamu hizmetinin ardından ayrılarak Ocak 2006’da emekli oldu.

Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü olarak görev yapan ve Avrupa Birliği’nin anlaşılması için oluşturulan AB Takımının da üyesi olan Atabay’ın İngilizce öğretimi ve AB eğitim politikaları konularında yayınları vardır (e-Ülke-e-Avrupa 2005, Avrupa Birliği Eğitim Programları, Comenius-Okul Eğitimi, 6. Çerçeve Programı Türkiye’ye Ne Getirir?, Avrupa Birliğine Giriş Sürecinde Eğitim, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Avrupa Birliği Eğitim Politikaları). Atabay, evli ve bir çocuk annesidir.

Dijital Kartvizit'im

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Fill out this field

Lütfen QR Kodu okutunuz!

sosyal medya
Instagram
LinkedIn
Paylaşın