HelpZone Gönüllüleri Olarak Afet Bölgesinde Neler Yaptık?

Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen, can kayıplarına ve yaralanmalara neden olan deprem nedeniyle çok üzgünüz. Yaşamını yitirenlerin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralı vatandaşlara acil şifalar diliyoruz. Hepimize geçmiş olsun!

Depremin ilk gününden itibaren HelpZone gönüllüleri olarak bölgedeki depremzedelere yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık. HelpZone gönüllüleri olarak afet bölgesinde neler yaptığımıza gelin birlikte bakalım.

⭐ Depremin ilk gününden beri gönüllülerimizle içinde bebek bezi, bebek maması, kıyafet, gıda, battaniye, hijyen malzemeleri ve oyuncak bulunan yardım kolileri hazırlıyoruz. Bu kolileri ILO, ASAM ve gönüllülerimiz aracılığıyla bölgeye ulaştırıyoruz.

⭐ UCIM ile kurduğumuz sıkı koordinasyonumuzla bölgede tespit edilen engelli ve enkaz sonrası uyum sürecindeki bebekler için özel bir mamayı bağış olarak almayı başardık ve 3 palet ürünü dağıtılması için alandaki çalışma partnerimize ilettik.

⭐ Adana’da bulunan kayıp bir bebeğin ailesine teslim edilmesini sağladık.

⭐ Ankara Şehir Hastanesine yatışını sağladığımız hamile bir depremzedenin ikiz çocuklarının doğumuna şahit olduk ve bu mutluluğu paylaştık.

⭐ Ankara’ya deprem bölgesinden göç eden ailelerin ev bulmalarına ve gerekli eşyaları tamamlamalarına destek olduk.

⭐ Sahadaki birçok ihtiyaç sahibinin bilgilerini teyit ederek ilgili mercilere ulaştırıldık. Bu ihtiyaçların temin sürecini takip ettik.
Uluslararası donörlerimiz ile ihtiyaçlara yönelik iletişime geçtik ve koordinasyon süreçlerimizi başlattık.

⭐ Bölgeyi ziyaret eden gönüllülerimiz sayesinde bölgenin ihtiyaçlarını yakından gözlemleme şansı edindik.

Peki bunları neden sizinle paylaşıyoruz?

ÇÜNKÜ DAHA YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR!
BİLİYORUZ!

Dayanışmamız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bize katılarak bu dayanışmanın bir parçası olabilirsiniz. Birlikte neler yapabileceğimizi beraber keşfedebiliriz.

BİRLİKTE ÇOK GÜÇLÜYÜZ!